Norimberk a okolí – tipy na výlet

V rámci cestování po Bavorsku se můžete dostat do různých měst, avšak rádi bychom vám doporučili taková, která mají krásnou atmosféru a nejsou zase tak daleko od sebe, abyste je nestihli za jeden víkend. Začínáme:

Bamberk. Jedná se o malé bavorské městečko protkané řeknou. Může vám zdánlivě připomínat jihočeský Český Krumlov – svými úzkými malebnými uličkami jako z pohádky, zdobenými budovami a tím, že celé je orientováno spíš do kopečka – na jehož vrcholu naleznete historický kostel.
řeka v norimberku

Norimberk. Dostáváme se k hlavnímu cíli naší cesty po Německých městech. Toto místo na vás dýchne svou atmosférou, zejména kolem Vánoc, kdy si můžete užít tematické vánoční trhy přímo na hlavním náměstí. Staré město vás očaruje zděnými tmavě červenými až cihlově hnědými budovami, kostely a radnicemi. Budovy v Bavorsku mívají celkem typické zdobné prvky, občas pozlacené, mnohdy trochu kýčovité, Norimberk je však výjimkou a působí spíše pohádkově, upraveně a roztomile. Projděte se také do kopce na místní hrad s vyhlídkou, po cestě možná potkáte i Dům Albrechta Dürrera, který je uměleckým odkazem s galerií slavného malíře.
regensburg bavorsko

Regensburg. Při cestě domů do Čech si můžete udělat zastávku ve městě Regensburg (v překladu Řezno). Přímo v jeho srdci užasnete nad vysokou katedrálou s gotickými prvky, kterou nelze za žádnou cenu vyfotit celou. Historická část láká k procházce kolem řeky, která je protkána mnoha mosty různého typu se zajímavými architektonickými prvky.
budovy u řeky

Všechna tato města jsou nádherná zejména v zimním období, kolem Vánoc, ale klidně i po novém roce, kdy na jejich výstavní památky dopadne sníh. Kromě procházek se můžete ve všech městech ohřát hrnkem kávy s výhledem nebo si zajít do místní galerie nasát trochu kulturního povědomí. Z pohledu dopravy nám připadá nejvhodnější volbou pro tyto destinace auto, ale samozřejmě vše zvládnete i vlakem.