Na těžbu Bitcoinu jedině asic miner

Každá tradiční měna má svoji centrální banku a ta vydává svoji měnu, přesně takovou jakou běžně používáme. Prakticky může vytisknout jakýkoliv počet bankovek. Problém je, že nad touto měnou mají moc banky, vláda a tak ovlivňují životy lidí. Bitcoiny jsou jedinečné v tom, že jsou generovány těžbou. Navíc je přesně stanovený počet, který se vytěží a pak již nebude možnost získat další nové.
muž u počítače a kódy
Takže celkový počet je stanoven na 21 milionů a ani o jeden Bitcoin navíc. Do oběhu se dostávají skrze matematické úkony. V dnešní době, pokud chceme skutečně být úspěšní v těžbě, tak musíme zapomenout na běžnou počítačovou techniku nebo grafické karty. Budeme muset sáhnout do svých železných zásob a připlatit si na velmi kvalitní těžební stroj a to je asic miner. Díky svojí produktivitě, rychlosti a výkonnosti je to nejvhodnější pomocník při těžbě.
bitcoin a usb

Jak funguje samotná těžba

Když máme miner, tak si můžeme být jisti, že bude poslouchat nové transakce, které probíhají v Bitcoin síti a shromažďuje je u sebe. Pomocí různých matematických propočtů se snaží najít správný hash a když se dílo podaří, tak je třeba ho vložit do nově vzniklého bloku. Ty jsou řetězově propojeny a nazývají se blockchain. Právě díky tomuto systému je zachována naprostá svoboda této měny, chrání neutralitu sítě a dokonce se jakoby domlouvá s ostatními počítači, aby se dohodly na stavu systému. V tomto případě jistě uznáte, že lidský faktor toho skutečně moc neovlivní. Takto to vypadá velmi jednoduše, ale bohužel bez poměrně drahého zařízení, které je přímo specializované na těžbu Bitcoinu se dílo vůbec nemusí dařit. A to ještě v případě jednotlivců.
bitcoin zelená barva

Těžíme společně

I přesto, že si na kalkulačce vypočteme veškeré náklady a zisky, a rozhodneme si to vyzkoušet, není dobré dolovat Bitcoiny sólově. Vyplatí se najít si pool mining, což je seskupení několika těžařů. Všem jde prakticky o stejnou věc, což jejich síly znásobí. Pokud jeden rozlouskne matematickou záhadu, tak odměna se rozpočte mezi všechny, podle jejich výkonnostních strojů. Takže odměna může být sice daleko menší, ale jistá a nemusíme být ani tím nositelem šťastného výpočtu.